Go to Top

Tenis Masası – Masa Tenisi

tenis masasi masa tenisi fiyatlari tenis masalari tenis masa fiyatlari

Kısaca Tenis Tarihi:

Bu sporun salon tenisi adıyla bilinen en eski şekli 1880 li yıllarda Hindistan ve Güney Afrika’daki İngiliz ordusu tarafından oynanırdı. Puro kutularının kapaklarını raket, yuvarlatılmış şarap şişesi mantarlarını da top olarak kullanırlardı. File olarak da kitapları kullanıyorlardı.

İngiltere’de masa tenisi[değiştir | kaynağı değiştir] 1890’lı yıllarda İngiltere’de bu oyunun diğer versiyonları geliştirildi. Bunlar “whiff whaff” ve “gossima” gibi değişik isimlere sahiptiler ve Parker Brothers firması masaya kurulabilen portatif net, dışı file kaplı küçük bir top ve minyatür raketlerden oluşan salon tenisi kitleri satmaya başladı.

Raket ve top ile sıradan bir tenis masası.
1900 yılında Amerika’yı ziyaret eden İngiliz James Gibb, dönerken yanında bazı içi boş selüloid toplardan getirdi ve arkadaşlarıyla salon tenisini bu topları kullanarak oynamaya başladı. Gibb, topun rakete ve masaya çarptığı zaman çıkardığı sesi temsil eden “ping pong” ismini kulanmaya başladı…

Musu Spor tenis masası ürünlerimizin genel özellikleri tenis masalarımızın kurulum opsiyonu kolaydır ve rahatlıkla toplanarak yerinden hareket ettirilebilir uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektörde odak noktalarımız müşteri memnuniyeti ve yüksek kalitedir. Kendi tesislerimizde üretmiş olduğumuz tenis masalarımızın teknik ayrıntıları aşağıdaki gibidir.

tenis masası tenis masası üretimi tenis masası yapımı tenis masası yaptırmak tenis masası fabrikası masa tenisi fiyatı masa tenisi ürünleri masa tenisleri masa tenisi fiyatları masa tenis tenis masa masa teniscisi

tenis masası tenis masası üretimi tenis masası yapımı tenis masası yaptırmak tenis masası fabrikası masa tenisi fiyatı masa tenisi ürünleri masa tenisleri masa tenisi fiyatları masa tenis tenis masa masa teniscisi

Kullanım Alanı: İç mekan ( indoor ) kullanımına uygundur.
Yan Profil Kalınlığı: 16 mm MDF.
Profil Özellikleri: 15 mm x 30 mm kalınlığındadır.
Ayak Profili: 30mm x 30 mm
Yüzeyi Rengi: Mavi
Klasık Kurulu Ebatları: 274 cm x 152,5 cm x 76 cm (Nizami Ölçülerde)
Koli Ebatları: 160 cm x 145,5 cm x 12 cm
Katlanma Özelliği: Çift Parça Katlanabilir. Tekerlekleri sayesinde kolay taşınabilir
Cihazın Ağırlığı: 75 kg. Koli Ağırlığı 80 kg.
Üst Yüzey Özelliği: Raket darbelerine dayanıklı üst yüzey.
Ayrıcalıklı özelıkler 1: İki bağımsız parçadan oluşur.
Tek yüzeyi katlanarak, bir kişinin tek başına antrenman yapma olanağı sunulmaktadır.
Ayrıcaklıklı özellıkler 2: 8 adet, manevra yapılabilen ve kilit mekanizmalı teker mevcuttur.
Ayrıcalıklı özellıkler3: Katlandığında açılmaya karşı kilit mekanizması mevcuttur.
Ayrıcalıklı özellıkler-4: Kolay Kurulum. Ürün kolisinden %95 kurulu halde çıkmaktadır.
Tek yapılması gereken ayakların masa kapağına içinden çıkan vidalar yardımı ile.

Yüzey Kaplama: Tüm masa tenisi masalarımız özellikle tasarlananan parlama önleyici yüzeyleri ile kreatif çalışma ürünleridir.

Oyununuzda parlak neon ışınlarının veya aşırı güneş ışınlarının neden olabileceği rahatsız edici yansımaları ve negatif etkileri yok eder.

Kolay Katlama Sistemi: Tüm masa tenisi masalarımız ‘Kolay Katlama Sistemi’ sayesinde rahatlıkla katlanıp, açılabilen ve her yere yüksek çaba göstermeye gerek kalmadan taşınabilecek özelliktedir.
Ayrıca bu sayede masalarını saklamanız çok basit olacaktır.

Tekerlek: Parkelerinize ve zeminlerinize zarar vermemesi için tekerlekler özel kaplamalıdır.

Kenar Yapı: Kenar yapısının korumalı olması masa tenisi masalarımızın üst zeminlerinde dengenin artmasını ve oyunlar için daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

Sıçrama faktörü: Sıçrama faktörü masanın özelliklerini tanımlamakta ve kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda size uygun olan masa tenisi seçmenizde yardımcı olur.
ALTIS masalarda topun hızını, yükselmesini ve açısına uygun üst zemin malzemesi kullanılmıştır.
Böylece kullanıcıların oyundan keyif almaları mümkün olur.

, , , , , ,